
Whisky om te drinken? Nee, om in te beleggen!
Een lekkere Glenfiddich, een Tamnavulin of een glas Famous Grouse. Grote kans dat je op een gezellige avond een glas whisky wegdrinkt. Maar wist je dat je op dat lekkere glas whisky ook mogelijk rendement zou kunnen verdienen? Ja, je leest het goed: beleggen in whisky. Het is een mogelijkheid voor de belegger met een grotere portemonnee die een investering wil doen voor de lange termijn. En we hebben het dan niet over de flessen whisky die je voor een paar euro in de winkel kan vinden, maar over flessen Bowmore, Ardberg en Macallan, die soms voor duizenden euro’s verhandeld worden onder liefhebbers en verzamelaars.
Wist je dat je ook kunt investeren in vaten whisky?
Wist je dat je niet alleen kunt beleggen in whisky flessen, maar ook in vaten? Dat is weliswaar een iets groter risico, want de vaten moeten immers nog gebotteld worden, maar het kan in sommige gevallen ook een interessante mogelijkheid zijn. Er zitten oudere vaten tussen die binnenkort gebotteld gaan worden, maar ook vaten die nog een paar jaar te gaan hebben.
Maak het jezelf niet te moeilijk
Zelf zoeken naar flessen die populair zijn en veel potentie hebben, je eigen investeringen beheren en de flessen waarin je geïnvesteerd hebt fysiek in handen hebben… Het is nogal wat werk, zeker als je niet bekend bent met Schotse whisky’s en de whiskymarkt. En hoewel het natuurlijk mooi is om je investering in handen te hebben en ergens tentoon te stellen, kiezen investeerders er normaliter voor om hun investeringen op te laten slaan op een veilige plek. Dan kun je de flessen whisky die je thuis hebt zorgeloos drinken, zonder dat je je zorgen hoeft te maken dat iemand in een dronken bui je peperdure investering opentrekt.
Een goed, betrouwbaar handelshuis helpt je dan ook om de juiste whisky’s te vinden en te verhandelen, met een hoop persoonlijke aandacht. En bonuspunten als je gaat beleggen in whisky bij een handelshuis dat ook een eigen kluis heeft waarin de flessen en vaten opgeslagen worden. Mét verzekering en kwaliteitsmanagement, natuurlijk. Zo heb je een fysieke belegging waar je helemaal geen omkijken meer naar hebt.
Zo gaat beleggen in whisky
Beleggen in whisky kan, net als iedere investering, best spannend zijn. Ga daarom dus, zoals we al eerder benoemden, naar een goed handelshuis om je te laten informeren. Vaak begin je met een persoonlijk gesprek, waarin je wensen en behoeften doorgenomen worden. De experts die bij een handelshuis werken weten alle ins en outs van de markt en zijn hier helemaal in gespecialiseerd, waardoor ze je goed kunnen adviseren over de mogelijkheden. Daarna richt het handelshuis een portefeuille voor je in op basis van je beleggingsprofiel, dat automatisch beheerd wordt volgens de gemaakte afspraken. Nadat de looptijd eindigt helpt het handelshuis je ook weer met het verkopen van je portefeuille.
Wellicht de belangrijkste tip: beleg alleen wat je kunt missen
Geen enkele belegging is een garantie. Dat geldt ook voor beleggen in whisky. Daarom adviseert een handelshuis in Schotse whisky ook om alleen te beleggen met geld dat je kunt missen. Zeker bij een product als whisky, waarbij een belegging voor de langere termijn is. De looptijd is bij een belegging in whisky doorgaans 5 tot 7 jaar. En hoewel rendementen en de waardeontwikkeling in het verleden behoorlijk zijn geweest, is dat natuurlijk geen garantie voor alle beleggingen die je doet. Laat je altijd goed informeren in een persoonlijk gesprek!
0 reacties